Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

bližší informace o kapele a jejím životě v rubrice "DRBY"

18.5.2017 – Aleš a Šárka – dobří holubi se vracejí

18.5.2017 – Aleš a Šárka – dobří holubi se vracejí


Obvykle se k tomu nedokopu, ale dneska nějak jo, tak píšu hned po koncertě. Včera jsme odehráli výše uvedený koncertík v kavárně TaKavárně, kde, jak jsem psal, to posledně se zvukem nedopadlo moc dobře. A ono, když to se zvukem nedopadá, tak to má dopad. Jednak trpí případný návštěvník koncertu (všimněte si, jak jsme skromní, život nás naučil, halu O2 bychom asi opravdu nenaplnili) a jednak trpí kapela, protože nejasně tuší, že něco není v pořádku, hlava se tím začne zabývat a vytěsní třeba kus nějakého textu, nebo nástup sóla, či vokálu a celé to jde tak nějak do kopru.
Zkrátka, Aleš Verner dorazil a rázem bylo po problému. Na kapelu s folkovými kořeny bylo těch kabelů opravdu hodně, ale všechno fungovalo, ohlasy našich skalních fanoušků byly veskrze kladné (s udiveným – to na tom zvuku fakt tolik záleží?) a nám se hrálo přímo skvěle. Jirka Michek to na basu dal přes zákeřnou rýmu, která ho ze dne na den drapla za hlavu, Lenka už s kapelou splynula a zpívá, jako z partesu, Jirka Kolbinger zazpíval naši novou písničku „Jedu kamionem“ a Štěpán do toho šel taky naplno, prostě to celé šlapalo dost dobře. A navíc se stavila Šárka Patáková, která s námi zpívala do loňského léta, kdy už byla natolik těhotná, že pokračovat nešlo. A nestavila se sama, přivezla ukázat svou krásnou osmiměsíční Nellinku, která se na všechny usmívala a statečně snášela všechny dostavivší se ústrky v podobě pokusů kapely a ostatních přítomných o navázání důvěrnějšího vztahu. No a ještě k tomu si Šárka cvičně střihla s kapelou Třísku a dala ji naprosto suverénně.
Mám radost, že kapela funguje a že kolem kapely jsou lidi, kteří, i když už nejsou přímými členy, přijdou a patří k nám.

Zdeněk
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zdeněk Vidlák, vidlak.zd@seznam.cz, 777 770 282
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one