Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

bližší informace o kapele a jejím životě v rubrice "DRBY"

5.11.2015 - pořiďte si kapelu!!!

5.11.2015 - pořiďte si kapelu!!!

Musím se s výše uvedeným prohlášením opět opakovat - Nudíte se? Máte zbytečně moc času? Nemáte co řešit? Pořiďte si kapelu a nebudete se stačit divit. Tak jsem měl po koncertě radost, přišlo pár věrných a koncert se nám povedl. "Konečně si to začíná sedat, paráda, jedeme dál," říkal jsem si, i když bych své spoluhráče někdy nejradši ... Když vám třeba někdo řekne, že se mu tento týden nehodí zkouška (rozumějte - ne, že umírá babička, že doma je havárie a vody po kolena, nebo že náhle musí odjet na Slovensko, protože ho tam zlý šéf žene - ne, prostě se to nehodí), nebo že nemůže na zkoušku, protože měl den před tím zkoušku s druhou kapelou a den po tom s druhou kapelou vystupuje a mezi tím tedy musí hlídat své zánovní dítě, neboť jinak mu jeho zlá žena zabalí kufry a postaví je před dům - to pak začínáte pochybovat. "Ale nakonec vždycky přijdou, koncert zvládnou a tak hezky hrají a zpívají," utěšoval jsem se, "jsou to přece jen dobří lidé, nemá cenu hledat jiné".
Do konce roku máme ještě dva koncerty. Jeden v Kocourovi 1.12. a druhý ve Veleni 11.12. - ten je u Budilů a je to hraní všech odnoží Panelákových fotrů hlavně pro muzikanty - každoroční malé muzikantské loučení s uplynulým rokem, Mikulášování. Ještě nikdy tam Šuplík nebyl kompletní. "Letos to bude jinak!!!" řekl jsem si koncem září, když jsem se dozvěděl definitivní termín Mikulášování, "letos to nesmím podcenit!!!" a poslal jsem kapele mail se zbývajícími termíny a důtklivým upozorněním, aby si to všichni zapsali za uši, udělali si uzel na kapesníku, nebo na čemkoliv jiném, ale hlavně, aby to měli ve svém kalendáři a počítali s tím, že v ty dny prostě nemají na nic jiného čas.
Včera byla zkouška. Přehráli jsme si první polovinu programu - v pohodě. Pak jsme konečně začali zkoušet a aranžovat novou písničku, která se tématicky vztahuje k Vánocům - taky v pohodě, moc se mi to líbilo a asi i všem ostatním, vypadá to, že ji zvládneme zahrát ještě letos. No a pak to přišlo - řeč se stočila na termíny hraní do konce roku. 1.12. pohoda. 11.12. - zpěvačka pravila, že nemůže, že jede do Itálie (nebo kam). Zeptal jsem se, proč jsem to tedy všem psal už v září, aby se nestalo něco takového, jako se právě stalo? Odpověděla, že neví, že by něco takového dostala, že maily čte jenom někdy a ne všechny. "TAK SI TU MAILOVOU SCHRÁNKU ZRRRRUŠŠŠŠŠ!!!!! KDYŽ JI NEPOUŽÍVÁŠŠŠŠŠ!!!!!" chtělo se mi zařvat. Nezařval jsem, nemám to ve zvyku. Mám v sobě nějakou brzdu, která mi ve řvaní brání. Možná je to škoda - odreagoval bych se a zrno by se oddělilo od plev, zůstali by jen silní a věrní jednici. Když jsem přežil tuto krizi, ozval se basák, že už toho má moc a že s námi odehraje ty dvě hraní do konce roku a pak že končí. To už jsem byl v tak hluboké depresi z předchozí události, že mi to vlastně bylo jedno. Stejně jsem přemýšlel o tom, že Šuplík rozpustím, asi je to nějaké znamení, že už se na to mám vykašlat. Se to samo nabízí. I bubeník pravil, že by to asi přežil.
Možná vám připadá, že tady kapelu nestoudně pomlouvám. Že by to nemuselo být úplně dobré pro její případné další soužití. Myslím, že je celkem jedno, co sem napíšu. Dnes má každý mobil, tablet, PC, všichni jsou na skajpu a na fejsbúku a každý má nejmíň jednu mailovou schránku. Každá kapela má také své webové stránky. Jenom to už nikdo nestíhá číst. Když jsem podotknul, že po odeslání e-mailu jsem to hned dal na stránky kapely, většina odvětila, že tam teda taky nechodí. Takže je jedno, co si sem napíšu, protože číst si to budu stejně zase jenom já.
Včera byla zkouška. Asi i zkouška síly záměru kapely. Je to všechno trochu na draka, ale myslím, že zatím Šuplík nedám. Ta muzika prostě stojí za to, aby se aspoň občas někomu zahrála. Sháníme basáka a se zpěvačkou budu komunikovat důkladněji. Ještě důkladněji.

Tak čus, už jsem z nejhoršího venku a zas se asi někde uvidíme. Když na nás přijdete.


Zdeněk
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zdeněk Vidlák, vidlak.zd@seznam.cz, 777 770 282
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one