Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

bližší informace o kapele a jejím životě v rubrice "DRBY"

No tak jsem to stihnul aspoň dřív, než za rok. Teda, já se považuju za relativního životního optimistu, ale se Šuplíkem to vloni fakt nebylo úplně jednoduchý. Po tom ještě relativně nadějném zápisu, který předchází tomuto a je skoro rok starý, se tak nějak začaly dít podivné věci. Nejdřív mi Jirka Kyncl sdělil, že odchází, protože má nejvyšší čas oprášit své písničkářské ego a stihnout, než umře, ještě sdělit světu pár svých závažných postřehů ve zhudebněné formě. Tomu rozumím, též si oprašuji ego a sděluji postřehy. Jenže vyšlo najevo, že k tomu potřebuje také Jirku Svítka. A také, že si sebou vezme aparaturu, na kterou jsme zkoušeli. V pořádku, byla jeho. Pravil, že on i aparatura zůstanou do prázdnin, aby byl čas věci řešit. Jirka Svítek pravil, že zůstane pořád, protože to všechno stihne. Tak aspoň tady jsem si oddechl. No ale do toho byla Helča Svítková těhotnější a těhotnější, což spělo k nevyhnutelné k přerušení umělecké činnosti z důvodu kojení, přebalování a ranné výchovy nově přišedšího jedince. No a pak nám Martina Fialová oznámila, že klub Kocour v Jablonecké na Proseku,kde jsme zkoušeli a občas i vystupovali, končí, protože ten barák potřebuje nutně nějaká banka. No tak to chápete, že jsem z toho měl trochu depku. Nicméně zatím běželo všechno normálně, hráli jsme na Portě i na Zahradě – v pražských kolech a stanovili jsme s ohledem na stále kulatější Helenu datum posledního koncertu v Kocourovi na Proseku. Mezitím jsem sháněl náhradního basáka a náhradní zpěvačku. Měl jsem kliku, basáka mi předhodil kolega v práci, jen jsem se zmínil – že hraje volejbal s nějakým Vaškem a ten že hrál na basu a možná by … no a taky jo. Přišel Vašek Kosinka, našel někde ve sklepě odloženou baskytaru a jal se zacvičovat. No a zpěvačku jsem zase potkal na turistických výletech, na které od jisté doby chodíme se ženou Věrou, abychom nezatuchali doma a přišli též do přírody a mezi lidi. V jedné hospodě, kde jsme se cestou stavovali, se hrálo a já jsem zaslechl Radku, jak zpívá.Tak jsem se na ni zeptal kamaráda Majka a dozvěděl jsem se, že je to bývalá subreta z Hudebního divadla v Karlíně, která měla zdravotní problémy s hlasivkami, ale že už je to nějak jako lepší. Tak jsem se s Radkou Mojžíšovou rovnou na dalším výletě domluvil a k mému překvapení souhlasila, že se přijde podívat na koncert ne proto, jestli se jí to bude líbit – teda to trochu samozřejmě taky – ale jestli to prý uzpívá. To jsem se trochu zasmál.
No, já trochu přeskočím podrobnosti, koncert 17. 4. 2007 jsme odehráli v původní sestavě, Helča a Jirka Svítkovi mají kromě Kuby ještě Madlenku a Šuplík zkouší od září v Jandově ulici, což způsobila Martina Fialová, která nám zachovala přízeň. Ještě se stala jedna věc – Jirka Svítek začal působit v kapele LeKapr a tím pádem víceméně odešel ze Šuplíku – to byla poslední rána. Doufám, že fakt poslední. Písničky jsme předělali a 6. 3. 2008 zahrajeme jako hosté Panelákových fotrů – kde jinde, než v resuscitovaném klubu Kocour, který sídlí v divadle Gong na Sokolovské 191, Praha 9.
Tak nakonec to všechno bylo asi k něčemu dobré, všichni, kdo jsou v Šuplíku, tak tam být chtějí a hlásí se zpět do služby i Helena – tak zbývá jen vymyslet a rozhodit party mezi slovutné zpěvačky a bude dobře. Koukněte, kde a kdy hrajeme a stavte se.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zdeněk Vidlák, vidlak.zd@seznam.cz, 777 770 282
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one