Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

bližší informace o kapele a jejím životě v rubrice "DRBY"

Tak o tom Martinovi. Ve Veleni, když si Šuplík zahrál u Jardy Budila v Písničkách na dvorku, bylo mu vyčiněno. Vyčinil mu Cimbura, který celý program uváděl. Hovořil o tom, že některé písničky se mu moc líbily a docela by si je dokázal představit. kdyby je zahrála nějaká jiná kapela. Která by je zahrála hezky a vymyslela by zajímavé aranže. Nebylo to od něj pěkné, na druhou stranu to od něj bylo zřejmě upřímné. A nasadilo nám to brouka do hlav. Začali jsme písničky, které jsme se konečně trochu naučili, různě předělávat, v jedné mi například byla vyrvána kytara a vnucen buben a tak různě. Současně tak nějak potichu Jirka Kyncl vyvěsil na internet inzerát, že skupina Šuplík hledá sličnou příčnou flétnistku, nebo houslistku (podélnou). Jednoho dne mi v práci zazvonil mobil a na druhé straně se ozvalo, že tady Martin Křivánek, že hraje na mandolu a že se ozývá na ten inzerát. Na mé straně se neozvalo nic. Nevěděl jsem, co je to mandola. Naštěstí mi zazvonil druhý telefon s jakousi pracovní záležitostí, tak jsem Martinovi sdělil, že se mu ozvu za chvíli. Asi mi moc nevěřil. Za chvíli jsem se vydýchal a opravdu Martinovi zavolal zpátky. Potvrdil jsem si domněnku, že mandola je nástroj mandolínovitého charakteru, jenže větší. Nebo ještě větší. V duchu jsem si pravil, že vyzkoušet se může všechno a nahlas jsem Martina pozval na zkoušku. Martin je fajn, píše vlastní moc pěkné a vtipné písničky, se kterými vystupuje sólově a doprovází se právě na vlastnoručně vyrobené mandoly. Spojení je to nevšední. Párkrát si s námi zazkoušel, pracně se naučil několik našich písniček, dvakrát s námi i vystoupil a teprve pak mi došlo, že tudy cesta nevede. Bylo to zajímavé, ale kapelu to sunulo někam jinam, než naše srdce lačnila. Nebyl to krok ani dopředu, ani dozadu, ale stranou. Tak s námi Martin už zase nehraje, ale byl jsem se podívat na jednom jeho hraní a výborně jsem se bavil. Jak jsem psal, písničky má pěkné a navíc je velmi nápaditý i v průvodním slově. Pokud někde zachytíte jméno Martin Křivánek, udělejte si čas a běžte se na něj podívat. Nudit vás určitě nebude.
No a Šuplík se včera rozloučil posledním letošním hraním v klubu Podsklepeno, kde se mu líbí stále více. Byla to společná produkce s Kamenem úrazu a Panelákovými fotry. Atmosféra byla zejména díky Danče a Blance vánoční, byly i svíčky a řízky.
Tak Vám všem, kdo jste sem zabloudili, přeju krásné, klidné a zdravé Vánoce a všechno nejlepší do roku 2006. Hlavně hodně koncertů Šuplíku, kde se všichni sejdeme.
Zdeněk
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zdeněk Vidlák, vidlak.zd@seznam.cz, 777 770 282
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one